14 marca 2016

Dnia 14 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów kl. I-III oraz uczniów kl. IV-VI.

W grupie kl. I-III zaprezentowało się 11 uczniów wyłonionych uprzednio w konkursach klasowych:

- z kl. I: Martyna Garnek, Antoni Grabowski, Julia Janicka

- z kl. II: Michał Błoniarz, Karol Kucharski, Konrad Tomaszewski, Mikołaj Wójtowicz

- z kl. III: Agata Bartosińska, Oliwia Chudoń, Bartosz Kacprzyk, Krystian Tomaszewski.

W grupie klas IV – VI znalazło się 9 recytatorów:

- z kl. IV: Julia Chabiniak, Julia Gołąb, Kacper Pawlak,

- z kl. V: Tomasz Kasprzyk, Mateusz Kucharski, Nikola Płachcińska,

- z kl. VI: Hanna Błoniarz, Martyna Buganik, Zuzanna Pulikowska.

Nominacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 1 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu uzyskało po troje uczniów z każdej grupy wiekowej.

I tak w grupie młodszej bezkonkurencyjna okazała się Martyna Garnek z klasy I, która recytacją wiersza J. Brzechwy „Samochwała” zapewniła sobie I miejsce. II miejsce wywalczył Michał Błoniarz z klasy II, który zaprezentował wiersz T. Kubiaka „Bazyliszek i Barbarka”, a III miejsce przypadło Konradowi Tomaszewskiemu również z klasy II, który przedstawił wiersz A. Frączek „Korniszonek”.

W grupie starszej Jury bez wahania przyznało I miejsce Julii Gołąb z klasy IV za interpretację wiersza D. Wawiłow „Wędrówka”. II miejsce zdobyła Martyna Buganik z klasy VI, która ciekawie zinterpretowała wiersz K. I. Gałczyńskiego „Jak jeleń chciał sprzedać swoje rogi”, a III miejsce uzyskała Nikola Płachcińska z klasy V za recytację wiersza A Frączek „Sznurówka”.

Jury Szkolnego Konkursu Recytatorskiego obradowało w składzie: D. Dobias, J. Jaworska, A. Kuczak.

Anna Kuczak

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI