18 stycznia 2017

Nasza szkoła gościła strażaków Pana Jeremiasza Kaniuka i Pana Krzysztofa Sowińskiego z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu. Odwiedzili nas przed feriami zimowymi, aby przypomnieć wszystkim jak spędzić wolny czas bezpiecznie. Przedstawili film, o tym jak mogą skończyć się zabawy w niedozwolonych miejscach, np. nad zamarzniętą rzeką, czy stawem oraz jak prawidłowo postępować w sytuacjach, gdy dojdzie do zagrożenia zdrowia lub życia. Pokazali jak należy ratować osobę, która wpadnie do wody, oraz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - uczniowie chętnie ćwiczyli pod okiem strażaków na fantomie.

Nasi goście przedstawili także zagrożenia związane związane z czadem i ogniem. Na pokazanym filmie dzieci zobaczyły, że wystarczyła minuta, aby rozprzestrzenił się ogień. Zostały przypomniane także numery alarmowe, na które należy zgłaszać wszelkie zagrożenia. Na zakończenie uczniowie otrzymali od strażaków ulotki informacyjne oraz kalendarze.

Dziękujemy za to ważne i pouczające spotkanie.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI - "BEZPIECZNE FERIE", "CZAD I OGIEŃ - OBUDŹ CZUJNOŚĆ"