PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w naszej szkole przywitaliśmy wiosnę. Było gwarno, kolorowo i wesoło. Na początek przedszkolaki oraz uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani  Beaty Konarskiej zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Następnie w poszczególnych klasach uczniowie wcielili się w rolę swoich nauczycieli i prowadzili lekcje, np. uczennice z klasy IV uczyły drugoklasistów matematyki, a uczennica z klasy V prowadziła lekcję języka polskiego i przygotowała dla swoich rówieśników  interesujące zadania. Na koniec  zajęć wszystkie dzieci pod opieką nauczycieli przeszły z marzanną w kolorowym i głośnym korowodzie na  pobliski plac przy świetlicy wiejskiej i tam wspólnie pożegnały zimę śpiewając piosenkę i paląc marzannę.

Podczas obchodów powitania wiosny trwał kiermasz przepysznych słodkich wypieków przygotowanych przez  rodziców naszych uczniów. Pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole pod znakiem wspaniałej zabawy.

Dorota Dobias

21 marca 2017