Copyright © 2015 - 2021 PSP MIODNICA

O CHLEBIE...

Chcąc m.in. włączyć się w akcję „Śniadanie daje moc” uczniowie z klas  IV-VI w dniach od 07.11.2016r. do 28.11.2016r.  realizowali na godzinach wychowawczych projekt „O chlebie...”. Na pierwszych dwóch zajęciach uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy w zadaniach związanych z tematyką projektu. 7 listopada był to konkurs „O chlebie z językiem polskim”, który rozpoczął się od filmu ”Jak powstaje chleb? Z wizytą w piekarni”. Następnie drużyny mierzyły się z zadaniami związanymi z tematyką chleba w literaturze. Natomiast 14 listopada podczas konkursu „O chlebie z  matematyką”  rozwiązywali  zadania związane z filmem edukacyjnym wydawnictwa GWO z serii „Matematyka na faktach” pt. „Bochenek chleba”. Trzeciego dnia projektu uczniowie mieli okazję zapoznać się i spróbować różnych rodzajów chleba: żytniego, kukurydzianego, mieszanego, razowego, graham, ze śliwką świetnie smakujących z domowymi przetworami. Ostatnim etapem było wykonanie prac plastycznych, gdzie wykorzystano różne rodzaje ziarna: pszenicę, żyto, proso. Prace uczniów można było podziwiać wyeksponowane na gazetce szkolnej na korytarzu.

28 listopada 2016