31 stycznia 2017

Z poniedziałku na wtorek (z 30 na 31 stycznia) na początku ferii zimowych uczniowie klas IV-VI spędzili noc w szkole. Pierwszym punktem nocnego spotkania były podchody szlakiem lektur szkolnych. W czteroosobowych grupach uczniowie szukali w zakamarkach szkoły niezwykłych miejsc: Wilczej Jamy, Groty Fauna, Mrocznych Podziemi, Niezwykłej Oranżerii, Paszczy Rekina, Tajemniczej Wyspy, Lasu Tropikalnego i Różanego Ogrodu. Tam – według wskazówek -  szukali przedmiotów charakterystycznych dla poznawanych w szkole lektur oraz wykonywali różne zadania. Ich celem było dotrzeć do Skarbca, czyli do biblioteki szkolnej, skąd mogli zabrać na ferie do domu dowolne „skarby” – wybrane przez siebie książki. W podchodach rywalizowały trzy grupy, które nadały sobie następujące nazwy: „Niepokonani”, „Sówki” i „Ptasie Mleczko”. Najszybciej i najdokładniej wyznaczoną trasę pokonała grupa „Sówek” – i to ona zgarnęła główną nagrodę w podchodach. Kolejnym punktem nocnego spotkania w szkole było wspólne przygotowanie i upieczenie, a następnie skonsumowanie pysznej pizzy. Następnie odbyły się rozgrywki na sali gimnastycznej, oglądanie filmu młodzieżowego oraz różne zabawy integracyjne. Nocne zabawy i pogaduszki trwały do białego rana. Najwytrwalsi (ci, którzy przez całą noc nie zmrużyli oka…) przygotowali rano pożywne śniadanie i do godz. 9.00 wszyscy rozeszli się lub pojechali do swoich domów. Niektórzy o 13.00 wrócili do szkoły, aby aktywnie spędzić czas na sali gimnastycznej.

Anna Kuczak

NOCOWANIE W SZKOLE