LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie klasy II wzięli udział w lekcji przeprowadzonej na korytarzu szkolnym, na którym zorganizowano wystawę "Jesienne witaminy". Wystawie towarzyszyła gazetka pod tym samym tytułem. Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali i nazywali warzywa, owoce, kwiaty zebrane w ogrodzie, w sadzie, w lesie i na polu. Bawiąc się mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o znajomość i   znaczenie dla organizmu witamin zawartych w zgromadzonych owocach i warzywach. Zebrane okazy stały się też pretekstem do przeprowadzenie pomiaru ich ciężaru, wielkości i obliczeń matematycznych. Pod koniec dnia uczniowie wykonali jesienne drzewo, na którym umieścili liście z nazwami kojarzącymi się z jesienią. wspólnie wykonana praca została umieszczona na tablicy w klasie. Zajęciom prowadzonym przez Panią Jolantę Jaworską przyglądała się Pani Justyna Zawada - studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, która odbywała praktykę studencką.

Jolanta Jaworska

28 września 2016