21 grudnia 2016

21 grudnia 2016 r. w godzinach popołudniowych uczniowie naszej szkoły – jak co roku – wystawili w Świetlicy Wiejskiej w Miodnicy Jasełka. Zaprosiliśmy całą społeczność lokalną związaną z naszą Szkołą: rodziców; mieszkańców: Miodnicy, Gorzupi, Gorzupi Dolnej, Dybowa, Gryżyc, Pożarowa i Starego Żagania; władze lokalne: Wójta Gminy Żagań Tomasza Niesłuchowskiego, radnych naszych miejscowości: Huberta Kucharskiego, Leszka Ochrymczuka i Elżbietę Kłoniecką; sołtysów: Elżbietę Kaletę, Danutę Con, Urszulę Jeżak i Edytę Gołąb; przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń lokalnych: Kół Gospodyń Wiejskich z Miodnicy i Gorzupi Dolnej, Klubu Sportowego „Sparta” Miodnica, Ochotniczej Straży Pożarnej z Miodnicy, Stowarzyszenia „Miodnica”, Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych „Gorzupianie”, zespół „Miodniczanki”. Po Jasełkach Proboszcz Parafii Dzietrzychowice Ksiądz Jarosław Paprocki przeczytał fragment Ewangelii, a następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy” i podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Miodnicy oraz przez rodziców naszych uczniów. Wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji Jasełek serdecznie dziękujemy!

Anna Kuczak

JASEŁKA