30 marca 2017

30 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Żagań. Był to drugi – po eliminacjach  szkolnych – etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować Gminę Żagań podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 6 kwietnia 2017 r. w Szprotawskim Domu Kultury.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów kl. I-III oraz uczniów kl. IV-VI. W sumie podczas Konkursu Jury wysłuchało 23 recytatorów: 17 w kategorii młodszej i 6 w kategorii starszej.

 

W kategorii klas I-III oprócz czterech nominacji Jury przyznało jeszcze trzy wyróżnienia. Otrzymali je:

Daria Dzieżyc (Zespół Szkół w  Tomaszowie), Emilia Chrustowska (Zespół Szkolno -Przedszkolny w Bożnowie), Aleksandra Bartkowska (ZS Tomaszowo – Szkoła Filialna w Trzebowie)

 

W kategorii klas I-III nominacje do etapu powiatowego Jury przyznało następującym uczniom:

Igor Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Anna Trętkiewicz i Wojciech Świniuch (oboje z Zespołu Szkół w Tomaszowie – Szkoły Filialnej w Dzietrzychowicach) oraz Martyna Garnek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

 

W kategorii klas IV-VI nominacje do etapu powiatowego otrzymali:

Joanna Mrozik i Amelia Wnęk (obie z Zespołu Szkół w Tomaszowie) oraz Nikola Płachcińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

 

Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Żagań.

 

 

opracowała:

Anna Kuczak

 

 

 

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy

68 - 111 Miodnica 54

tel. 68 377 14 29

email: pspmiodnica@gmail.com

administrator: khamrol85@gmail.com

 

Copyright © 2015 - 2024 MIODNICA