GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

30 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Żagań. Był to drugi – po eliminacjach  szkolnych – etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować Gminę Żagań podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 6 kwietnia 2017 r. w Szprotawskim Domu Kultury.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów kl. I-III oraz uczniów kl. IV-VI. W sumie podczas Konkursu Jury wysłuchało 23 recytatorów: 17 w kategorii młodszej i 6 w kategorii starszej.

W kategorii klas I-III oprócz czterech nominacji Jury przyznało jeszcze trzy wyróżnienia. Otrzymali je:

Daria Dzieżyc (Zespół Szkół w  Tomaszowie), Emilia Chrustowska (Zespół Szkolno -Przedszkolny w Bożnowie), Aleksandra Bartkowska (ZS Tomaszowo – Szkoła Filialna w Trzebowie)

W kategorii klas I-III nominacje do etapu powiatowego Jury przyznało następującym uczniom:

Igor Kazarnowicz z Zespołu Szkół w Tomaszowie, Anna Trętkiewicz i Wojciech Świniuch (oboje z Zespołu Szkół w Tomaszowie – Szkoły Filialnej w Dzietrzychowicach) oraz Martyna Garnek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

W kategorii klas IV-VI nominacje do etapu powiatowego otrzymali:

Joanna Mrozik i Amelia Wnęk (obie z Zespołu Szkół w Tomaszowie) oraz Nikola Płachcińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy.

Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Żagań.

Anna Kuczak

30 marca 2017