16 października 2015

Od roku 2001 obchodzony jest w polskim Kościele Dzień Papieski jako dzień wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II oraz promocji jego nauczania. Przypada on zawsze w niedzielę przed 16 października, czyli rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie z koła teatralnego i zespołu wokalnego przedstawili program słowno – muzyczny pt „ Jan Paweł II – patron rodziny”, w którym uczniowie przypomnieli o wartościach jakie należy celebrować w naszych rodzinach, by były pełne miłości i silne Bogiem. Akademię przygotowali uczniowie klas III – VI pod opieką pani Agnieszki Jeż-Hamrol i Jolanty Jaworskiej.

Agnieszka Jeż - Hamrol

DZIEŃ PAPIESKI