DZIEŃ MATEMATYKI

W tym roku Dzień Matematyki świętowaliśmy 14 marca 2017 r. Z tej okazji uczniowie klas IV - VI wzięli udział w Szkolnym Turnieju Matematycznym, który poprowadziła Królowa Matematyka (Izabela Kasprzak z kl. IV) wraz ze swoimi pomocnikami: słynnym starożytnym matematykiem Euklidesem (Łukasz Duras z kl. IV) i nauczycielem matematyki panią Iwoną Michalską. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Przed turniejem wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli film pt. "Niewymierna liczba pi" jako nawiązanie do obchodzonego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. Następnie uczniowie podzieleni na 7 trzyosobowych drużyn (po jednym uczniu z klasy IV, V, VI) rozpoczęli zawody od nadania swojej drużynie matematycznej nazwy. W wyniku zaciętej rywalizacji, po dogrywce, na podium stanęły dwie drużyny. Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały drobne upominki, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. To była świetna i pouczająca zabawa.

14 marca 2017