18 października 2016

Dnia 18 października 2016r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Tegoroczny XVI Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem - „Jan Paweł II – "Bądźcie świadkami miłosierdzia”, który nawiązuje do kościelnego Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II było ukazanie światu Boga bogatego w miłosierdzie. Ten dzień ma skłaniać nas wszystkich do tego, abyśmy to miłosierdzie nieśli drugiemu człowiekowi. W apelu wziął udział ks. proboszcz Jarosław Paprocki, pani dyrektor, Anna Kuczak, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Sylwetkę tej wspaniałej osobowości przedstawili uczniowie z koła teatralnego podczas prezentacji multimedialnej, jak również wyświetlanego programu Wydawnictwa „Promyczek” pt. „Od Stanisława do Karola”. Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

Agnieszka Jeż - Hamrol

APEL Z OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO