29 września 2017

29 września 2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Łowiectwo w oczach  młodych obserwatorów”.
Jednym z organizatorów tego konkursu jest Koło Łowieckie „Jeleń” z Żagania, z którym szkoła współpracuje już od wielu lat.
Zadaniem uczniów kl. I - VII  było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej gatunki zwierząt dziko żyjących w tym: gatunki łowne, bytujących na terenach Regionu Lubuskiego oraz działalność myśliwych podejmowaną na rzecz ochrony środowiska.
Uczniowie klas I i III wykonali 14 prac, natomiast uczniowie klas IV - VII  8 prac. Z każdej grupy wiekowej Jury wybrało po dwie zwycięskie prace.
Najciekawsze okazały się prace następujących uczniów: Leny Sowińskiej z kl. III, Kacpra Jurgi z kl. III, Szymona Majerskiego z  kl. V i  Agaty Bartosińskiej z kl. V. Prace tych uczniów znalazły się w finale konkursu, który zostanie rozstrzygnięty 15 października 2017r. w Pałacu Książęcym w Żaganiu podczas IV Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej.
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców etapu szkolnego oraz dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursie ufundowało Koło Łowieckie „Jeleń”.

Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim zapoznali się z działalnością myśliwych podejmowaną  na rzecz ochrony środowiska, z elementami kultury i tradycji myśliwskich oraz lepiej poznali gatunki zwierząt dziko żyjących.

Beata Konarska

"ŁOWIECTWO W OCZACH MŁODYCH OBSERWATORÓW" - KONKURS PLASTYCZNY