04 października 2016

4 października w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie etapu szkolnego konkursu plastycznego pt. „Zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy”. Jednym z organizatorów tego konkursu jest Koło Łowieckie „Jeleń” z Żagania, z którym szkoła współpracuje już od wielu lat. Zadaniem uczniów kl. II-VI było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej gatunki zwierząt dziko żyjących, bytujących na terenach Regionu Lubuskiego oraz działalność myśliwych podejmowaną na rzecz ochrony środowiska.  Uczniowie klas II i III wykonali 16 prac, natomiast uczniowie klas IV-VI 20 prac. Z każdej grupy wiekowej Jury wybrało po dwie zwycięskie prace.  Najciekawsze okazały się prace następujących uczniów: Nikoli Rośleń z kl. II, Zofii Jaworskiej z kl. III, Julii Chabiniak z kl.V i Maksymiliana Wilkockiego z kl. V. Prace tych uczniów znajdą się w finale konkursu, który zostanie rozstrzygnięty 15 października w Pałacu Książęcym w Żaganiu podczas III Wielkich Łowów w Puszczy Żagańskiej. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców etapu szkolnego oraz dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w konkursie ufundowało Koło Łowieckie „Jeleń”, a wręczył je na apelu szkolnym Skarbnik Koła  - Pan Antoni Trębicki, który także przekazał na ręce Pani Dyrektor dyplom dla szkoły. Z prac uczniów, którzy nie zakwalifikowali się do finału konkursu powstała piękna wystawa, którą można podziwiać na korytarzu szkolnym. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności plastyczne, ale przede wszystkim zapoznali się z działalnością myśliwych podejmowaną z na rzecz ochrony środowiska, z elementami kultury i tradycji myśliwskich oraz lepiej poznali zwierzęta naszych lasów, pól i przestworzy.

Anna Kuczak

"ZWIERZĘTA NASZYCH LASÓW, PÓL I PRZESTWORZY" - KONKURS PLASTYCZNY